Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1396 / 2 / 4

پروژه های تصویرسازی ریکاردو مارتینز/ خراش روی مقوا+ گالری.

ریکاردو مارتینز اورتگا در سال 1956 در سانتیاگو، شیلی از پدر و مادر اسپانیایی به دنیا آمد. او در سال 1969 باخانواده اش به اسپانیا نقل مکان کرد. ریکاردو فعالیت حرفه ای اش را از اواخر دهه 70 شروع کرد. او با تکنیک اچینگ یا اسکرچ برد ( خراش روی مقوا ، چوب یا فلز) کار می کند، او از مقوای مخصوصی استفاده می کند که شامل لایه ی نازک از گچ خوب و سفت است که با چسپ مخصوصی درهم آمیخته و روی آن پرس شده است. ضخامت این گچ خیلی کم است و از 7/. میلیمتر بیشتر تجاوز نمی کند و وقتی که خشک بشود خیلی محکم و صاف می گردد .اگر لایه ی نازکی از مرکب مشکی روی این ورقه ی گچی اضافه کنند تا سطح آن مشکی شود و بعد به وسیله ی ابزار نوک تیز روی آن را خراش دهند خراش ها به صورت خطوطی سفید و با فرمی خاص که بستگی به نحوه ی خراش دارد نمایان می شوند، به این ترتیب نتایج گرافیکی فوق العاده ای خلق می شود. ریکاردو با این آثار کارهایش در موزه المپیک لوزان، کتابخانه ملی مادرید، موزه دیبوجو دل کاستیلو دو لارس و کتابخانه بیل کلینتون به نمایش در آمده اند. 
ریکاردو مارتینز برنده جوایز متعددی شده است که برخی از آنها شامل: 8 مدال طلا، جایزه ویژه داوران از انجمن طراحان روزنامه می باشند. او برای تصویرگری روزنامه اوپ/ اد که برای میامی هرالد و ال موندوانجام داد نیز برنده جایزه شد. او همچنین برنده جایزه پرمیو تونو شهردار مادرید، جایزه هاکستور در جیجون، فستیوال طنز اسپانیا ، جایزه روزنامه " گت پریچ" در بارسلون شده است.
آثار ریکاردو مارتینز اورتگا در کلکسیون های سالانه انجمن تصویرگران نیویورک ارائه شده است، آثار گردآوری شده اودر قالب کارتون های سیاسی، کمیک استریپ هایی با نام " گومر" در سندیکای آمریکا و سندیکای خلاقان اروپا در سراسر جهان به نمایش در آمده است. 
کمیک استریپ های گومر در سال 1998 به صورت فیلمی در اسپانیا به نمایش در آمد که برنده جایزه ارزشمند " گویا" برای بهترین فیلم انیمیشن سال شد.
تا کنون 8 مجموعه از کمیک استریپ های " گومر" به چاپ رسیده است.
سایت هنر مقاومت از شما دعوت می کند بیننده آثار متفاوت و ارزشمند این هنرمند در اینجا باشید.
نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional