Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1394 / 10 / 20

نگاهی به دو اثر برتر از دو مسابقه بین المللی کاریکاتور.

در اندازه بزگتر

اگر از صدام بگذريم، اگر مسأله قدس را فراموش کنيم، اگر از جنايت هاي آمريکا بگذريم از آل سعود نخواهيم گذشت. ان‌شاالله اندوه دلمان را را در وقت مناسب با انتقام از امريکا و ال سعود برطرف خواهيم کرد و داغ و حسرت حلاوت اين جنايت بزرگ را بر دلشان خواهيم گذاشت و با برپايي جشن پيروزي حق بر جنود کفر و نفاق و آزادي کعبه از دست نا اهلان و نامحرمان به مسجد الحرام وارد خواهيم شد.

مگر مسلمانان نمي بينند که امروز مرکز وهابيت در جهان به کانون‌هاي فتنه و جاسوسي مبدل شده اند که از يک طرف اسلام اشرافيت اسلام ابوسفياني، اسلام ملاهاي کثيف درباري، اسلام ذلت و نکبت، اسلام پول و زور، اسلام فريب و سازش و اسارت و اسلام حاکميت سرمايه و سرمايه داران بر مظلومان و پابرهنه ها و در يک کلمه اسلام امريکايي را ترويج مي کنند و از طرف ديگر سر بر استان سرور خويش امريکاي جهانخوار مي گذارند.

ما مظلومين هميشه تاريخ، محرومان و پابرهنگانيم ما غير از خدا کسي را نداريم و اگر هزار بار قطعه قطعه شويم دست از مبارزه با ظالم بر نمي داريم. بغض و کينه انقلابي تان را در سينه ها نگاه داريد با غضب و خشم بر دشمنان بنگريد و بدانيد که پيروزي از آن شما است.

این مطالب فرمایشات امام روح الله الموسوي الخميني در روز بیست‌و‌نهم تیر ماه سال 1367 به‌مناسبت سالگرد حج خونین بود، بر این اساس در دو مسابقه بین المللی کارتون و کاریکاتور غزه و داعش ، یکی از موضوعات مطروحه در بخش کاریکاتور ، چهره خبیث پادشاه عربستان سعودی بود، و نکته جالب اینکه در هر دو مسابقه با اینکه کاریکاتور چهره شخصیت های منفوری چون اوباما، نتانیاهو و.. نیز در دستور کار بود اما هیئت داوران در هر دو مسابقه نفرات برتر و اول خود را چهره پادشاه سعودی انتخاب کرد. نکته جالبتر اینکه در هر دو بار چهره منحوس این دو شخصیت در قالب مار به تصویر کشیده شده بود.شاید برای بعضی ها، خصوصا در مسابقه غزه این سوال یا ابهام پیش آمد که چرا کاریکاتور پادشاه سعودی در الویت قرار می گیرد، اما زمان نشان داد که هدف گذاری داوران این دو مسابقه کاملا درست بود  و روز به روز چهره واقعی رژیم سعودی برای همگان آشکار و آشکارتر شد.
 لازم به ذکر است هر دو مسابقه با مشارکت انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس و سایت هنر مقاومت شکل گرفت.


شهرام شیرزادی

 

آرش فروغی

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional