Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 8 / 18

نمایش مستند «چهره در قاب» با عنوان عکس های جامانده/ معرفی امیرعلی جوادیان.

مستند «چهره در قاب» با عنوان عکس های جامانده، معرفی امیرعلی جوادیان از عکاسان به نام کشورمان، جمعه هفتم آبان ماه بر  روی آنتن رفت.

جوادیان متولد ۱۳۳۶ اصفهان و فارغ التحصیل دانشکده هنرهای زیبا است که در سال ۱۳۸۳ موفق به اخذ مدرک دکتری هنری شده است.

او کار عکاسی را با حوزه هنری و از سال ۱۳۵۸ شروع کرد و در سال ۱۳۶۰ به عنوان عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به جبهه‌های جنگ رفت و از همان زمان، جنگ به سوژه اصلی عکس هایش تبدیل شد به طوری که در بسیاری از عملیات های مهم آن دوران حضور یافت.

جوادیان همچنین به مدت دو سال مدیریت گروه عکاسی دانشگاه آزاد تهران را بر عهده داشت.

انتشار کتاب های «یک رودخانه، یک پنجره، یک قلب»، کتاب طبیعت و قالیچه های زمینه در کنار تدریس دردانشگاه، برپایی نمایشگاه انفرادی و گروهی در داخل وخارج از کشور، کسب جوایز مهم عکاسی، دبیری جشنواره‌های عکس و داوری عکاسی، عضویت درانجمن ‌های عکاسی، فرهنگی و هنری از دیگر فعالیت های هنری او به شمار می روند.
مستند «چهره در قاب» با حضور و معرفی امیرعلی جوادیان، کاری از حسین همایونفر به عنوان تهیه کننده و کارگردانی علی ملاقلی پور می باشد. مستند دیگری با عنوان «ردپا» با حضور و معرفی مسعود شجاعی طباطبایی، از همین کارگردان و تهیه کننده در جمعه 21 آبان ماه ساعت 22 از شبکه افق پخش خواهد شد.

علی ملاقلی پور کارگردان خوب سینما درباره تولید مستندهای تلویزیونی خود گفت: شبکه افق یک مجموعه مستند پرتره با عنوان «چهره در قاب» درباره چهره های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی که در حوزه دفاع مقدس فعال و تاثیرگذار بوده اند، می سازد.هریک از این پرتره ها در قالب آیتم های مجزا توسط افراد و گروه های مختلف فیلمسازی ساخته می شود و من دو مستند پرتره امیرعلی جوادیان و سید مسعود شجاعی طباطبایی را کارگردانی کردم. زندگی و به ویژه دوران جوانی امیرعلی جوادیان که در جنگ گذشته در این مستند تلویزیونی مطرح شده است. بخش عمده ای از این مستند پرتره به بیان خاطرات جوادیان از جنگ و عکاسی از آن دوران اختصاص دارد.


 

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional