Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 1 / 29

نمایش لا لونا ( ماه ) فیلم کوتاه انیمیشن از پیکسار / تحلیل.

لا لونا (ماه) فیلم کوتاه از کمپانیچ پیکسار است که توسط کارگردان فیلم Brave شجاع اجرا شده است. این فیلم کوتاه اولین بار در فستیوال بین المللی فیلم " آنسی" در فرانسه 6 تا 11 ژوئن 2011 به نمایش در آمد. انریکو کاساروسا کارگردان این فیلم کوتاه می باشد که فیلم نامه آن را نیز نوشته است. موسیقی آن را مایکل جاکینو انجام داده است.

استوری برد فیلم ماه
موضوع
این فیلم کوتاه با کودک خردسالی به نام بامبینو شروع می شود که نیمه شب با پدر و پدر بزرگش با قایق به سفری دریایی به اقیانوس آبی می روند. آنها قایق خود را در وسط اقیانوس نگاه می دارند و جرو بحث مختصری بین پدر و پدربزرگ رخ می دهد. سپس به تماشای ماه کامل و نقره ای در آسمان می نشینند که با هزاران ستاره درخشان احاطه شده است. آنها با کمک نردبانی بلند به روی سطح ماه می روند که با هزاران ستاره درخشان و سنگ پوشیده شده است. البته با شروع جروبحث دوباره بین پدر وپدربزرگ در باره چگونگی مراقبت از ستاره ها و جلوگیری از سقوط ستاره های عظیم الجثه بر روی ماه این آرامش به هم می خورد. بامبینو از یک ستاره بالا می رود و شروع به خرد کردن ستاره با چکش می کند. ستاره منفجر می شود و تبدیل به دهها ستاره کوچک می شود.
او از کار خود بسیار راضی است. آنها ستاره ها را با جارو در یک گوشه جمع می کنند و به قایقشان باز می گردند. و به کار گروهی شان نگاه می کنند که با جمع کردن ستاره ها ماه به شکل هلال تغییر کرده است.
در طول داستان بامبینو شاهد جرو بحث های بیشتر پدر و پدر بزرگ در باره کلاه او است. پدر به او می گوید کلاهش را پایین بیاورد اما پدر بزرگ می گوید آن را بالا ببرد. وقتی که در حال جارو کردن بودند پدر به بامبینو جاروی شارژی داد اما پدربزرگ از او خواست از جاروی دستی استفاده کند. وقتی آنها در حال جروبحث بودند بامبینو از هر دو جارو استفاده کرد و شباهت ریش و سبیل این دو مرد و جرو بحث آنها در باره جارو را یاد داشت کرد!
بامبینو لبه کلاهش را به پشت سرش برگرداند و تصمیم گرفت آن را به شکلی که دوست دارد بر سر بگذارد. وقتی ستاره بزرگ را با چکش خرد کرده و آن را تبدیل به ستاره های بسیاری کرده بود بامبینو از ابزار مورد نظر خودش استفاده کرد! آنها هرسه نفر ( بامبینو، پدر و پدر بزرگ ) با هم کار کرده بودند و شکل ستاره ها و ماه را تغییر داده بودند. آنها خانوادگی این کار را انجام داده بودند اما هر کدام به شیوه خاص خود این کاررا کرده بودند...
سایت هنر مقاومت از شما دعوت می کند بیننده این فیلم کوتاه 7 دقیقه ای باشید.

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional