Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 9 / 7

نمایش "شهر باران" فیلم انیمیشن کوتاه اثر هیرویاسو ایشیدا از ژاپن.

فیلم انیمیشن " شهر باران " انیمیشنی خارق العاده است که با پیش زمینه دلتنگ کننده یک شهر بارانی به تصویر کشیده شده است. این انیمیشن دو بعدی تصاویری  بسیار ساده و در عین حل پیچیده دارد که مطمئنا بهترین شیوه برای توصیف یک فیلم کامل است. این انیمیشن از نظر شیوه های بصری بسیارجالب و هیجان انگیز است و با بخش هایی از موسیقی همراه شده ، که کنایه آمیز و فراموش نشدنی است، یک اثری که نشاندهنده گذشت سریع زندگی و گذشته شخصیت ها تاثیرگذارآن به نظر می رسد.
هیرویاسو ایشیدا در باره این انیمیشن می گوید: " من به خودم می بالم که توانسته ام به سادگی و به سرعت مفهومی در این فیلم را به مخاطب ارائه کنم و بتوانم پیام خودم را  برسانم، گرچه مجبور بودم فیلم انیمشن " شهر باران" را بارها داستان و استوری بوردش را تغییر دهم  تا بتوانم همه چیز را به خوبی سرجای خود قرار دهم. در این انیمیشن می توانیم حس تنهایی شخصیت ها را احساس کنیم که از طریق همبستگی اجزای داستان به بیننده انتقال پیدا می کند که هم از طریق آدم آهنی و هم از طریق خانم مسن منتقل می شود."
در حالی که هردو شخصیت این انیمیشن از تنهایی رنج می برند هردو می توانند کسی را در " شهر باران" پیدا کنند. کسی که آنها را از تنهایی در می آورد. برای آدم آهنی دوستی با دختر بچه یادآور خاطرات قدیمی است و او را به یاد روزهایی می اندازد که ابرها هنوز شهر بارانی را تاریک نکرده بودند. قبل از این که دوست قدیمی اش او را تنها بگذارد. خانم مسن از اول فیلم زمانی که معرفی می شود تنها به نظر می رسد، اما همانطور که فیلم انیمیشن پیش می رود مشخص می شود که قبل از این که در آن روز بارانی به شهر باران بیاید همیشه با دوستانش بوده و هرگز تنها نبوده است.
هر یک از این شخصیت ها  قبل از آمدن شخصیت دیگر احساس تنهایی وپوچی می کردند و از زمانی که یکدیگر را در شهر بارانی ملاقات می کنند از تنهایی در می آیند و می توانند به یکریگر تکیه کنند.
انیمیشن "شهر باران" با این که چندان طولانی نیست اما می تواند بیش از فیلم های انیمیشن سینمایی تاثیرگذار باشد. 
سایت هنر مقاومت از شما دعوت می کند بیننده این کار زیبا و ملیح با حس و حال تصویرسازی های ژاپنی باشید:
 
نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional