Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 11 / 17

نقاشي ديواری ازسردار شهيد علیرضا شمسی‌پور / اثر بوژان رحیمی.

درشهرهمدان حالا دیگر می توان نقاشی شهدا را با شکلی بسیار فاخر به شکل نقاشی دیواری دید، آثاری که فضای این شهر را از عطر شهیدان آکنده می کند، این کار اثر بوژان رحيمي، هنرمند گرانمايه سنندجي است.که با کمک دوست گرامی شان علیرضا چاووشی به تصویر در آمده است.

 سردارپاسدارعلیرضا شمسی‌پور، بازنشسته سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان، یکی از اعضای باسابقه تیم تفحص پیکر مطهر شهدا، از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس و مسئول بسیج ورزشکاران همدان، صبح روز 13 اردیبهشت ماه 95 طی عملیات جستجوی شهدا بر اثر انفجار مین والمری به شهادت رسیده و به‌ سوی یاران شهید خود پرکشید. شهید شمسی‌پور متولد 1345 در استان همدان است. او همچنین رئیس هیأت دوچرخه سواری استان همدان و رئیس تربیت بدنی سپاه این استان بود که حالا پنجاه و دومین شهید تفحص است. این شهید والامقام در جریان تفحص شهدا در ارتفاعات کانی‌مانگا (پنجوین عراق) بر اثر اصابت مین والمری به درجه رفیع شهادت نائل شد. در این حادثه 2 نفر دیگر از پرسنل کمیته جستجوی مفقودین نیز مجروح شدند. از این شهید والامقام دو فرزند دختر و پسر به‌یادگار مانده است.
شهید علیرضا شمسی‌پور بعد از شهید قاضی‌خانی، سردار شهید حاج حسین همدانی، شهید مجید صانعی، شهید مجتبی کرمی، شهید میلاد مصطفوی، شهید محسن فانوسی، شهید مرتضی ترابی و شهید حیدر ابراهیم‌خانی، نهمین شهید برون مرزی استان همدان است که به جمع یاران شهید خود پیوست. 

سایت هنر مقاومت ضمن تقدیر ازبوژان رحیمی و علیرضا چاووشی، از خانم سمیه مهریان جاهد برای ارسال این عکس ها تشکر می نماید.

نمره فعلی: 5     تعداد آرا: 1

   پیام های بازدیدکنندگان

1395 / 11 / 23

k

بسیا زیبا وعالی (چهره بشاش وزیبای شهید هم بی تاثیر نیست ).....اگه تو تهران می خواست اجرا شود سازمان زیبا سازی تهران طرح را به طرف رنگ های خنثی وکم رنگ وبه اصطلاح خودشون هماهنگ با محیط می برد که در اصل دیده نشود....الان تو تهران عکس شهدا را کوچک وتوقاب بردند.....تا کم کم کمرنگ شون کنند...ونهایتا حذف !!!!!!!!!!

لینک پیام

required

required (not published)

optional