Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1394 / 11 / 18

معرفی کتاب حماسه تشییع شهدای غواص / خانه عکاسان ایران .

همه مردم صف کشیده اند، با یک دنیا شور و شوق. بار دیگر عزیزانشان آمده اند، عزیزانی اما دست بسته، عزیزانی که در آب های خروشان  اروند، بی مهابا به خط دشمن می زدند. غواصان شهید دل همه را برده اند. مردم سر از پا نمی شناسند برای بدرقه شان، در هر شهر و دیار و کوی و برزنی غواصان دست بسته چه با نشان و چه گمنام، روی دست مردم عاشقانه بالا و پایین می روند. همیشه تشییع شهدا با شکوه ترین اتفاق این مرز و بوم بوده است اما این بار با همیشه فرق می کند. اوج مظلومیت غواصان دست بسته ملت ایران را به خروشی وصف ناپذیر کشانده است. و این اتفاق نه در نوشته قابل وصف است نه در تصویر می گنجد. لکن خانه عکاسان ایران در فراخوان سراسری خود عکس های این اتفاق عظیم را در حد بضاعت خویش جمع آوری کرد تا در تاریخ تصویری این مرز و بوم ماندگار شود حماسه تشییع شهدای غواص کربلای چهار و پنج در خاطر تاریخ سرزمین ما سبز و زنده باقی خواهد ماند و این تصاویر سندی است از این اتفاق بزرگ و باشکوه.

بسم الله الرحمن الرحيم
صلوات و سلام خدا بر شهيدان عزيز که مشعل توحيد را با ايثار خود بر فراز ميهن اسلامي برافروختند و صلوات و تحيات خدا بر شهيدان مظلوم غوّاص که با ظهور و حضور خود اين فروغ خاموش نشدني را مدد رساندند و پرچم يادهاي عزيز و گرانبها و ذخيره هاي معنوي ملت را با شکوهي هر چه تمام تر در کشور برافراشتند.
سلام بر دستهاي بسته و پيکرهاي ستم ديده شما و سلام بر ارواح طيبه و به رضوان الهي، بال گشوده ی شما. سلام بر شما که بار ديگر فضاي زندگي را معطّر و جان زندگان را سيراب کرديد. و سپاس بي پايان پروردگار حکيم و مهربان را که در لحظه هاي نياز اين ملّت خداجوي و خداباور، بشارتهاي ترديد ناپذير را بر دلهاي بيدار نازل مي فرمايد و غبارها را مي زدايد. و سلام بر شما ملّت بزرگ، وفادار، آگاه و مسئوليت پذير که خطاب لطيف الهي را به درستي مي شناسيد و مي نيوشيد و پاسخ مي گوييد. حضور پرمضمون امروز شما در تشييع اين دردانه هاي به ميهن بازگشته يکي از به يادماندني ترين حوادث انقلاب است. رحمت خدا بر شما ، و سپاس بي حد از خداي مالک دلها و سلام بي پايان بر حضرت بقيه الله روحي فداه که صاحب اين ثروت عظيم است.
والسلام عليکم و رحمه الله و برکاته
سيد علي خامنه اي
26 خرداد 1394

سوره اخلاص
انتشارات سوره مهر / حوزه هنری
عکس های تشیع و تدفین باشکوه شهدای غواص در سراسر کشور
تلفن مرکز پخش : 66460993 

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional