Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1394 / 11 / 3

معرفی و گالری تصویرسازی های برت هلکوئیست - آمریکا.

برت هلکویست در گانادو، آریزونا به دنیا آمد و در اورم ، یوتا به همراه شش خواهرش بزرگ شد. آنها در کودکی هرگز به موزه هنری نرفته بودند.اما او می گوید علاقه اش به هنررا از کتابهای طنزی که خوانده است به دست آورده است. هلکویست مدتی به عنوان میسیونر مذهبی در هنگ کنگ فعالیت داشت. و پس از آن در رشته هنرهای زیبا از دانشگاه بریگام یانگ کارشناسی گرفت.
او از سال 1993 در نیویورک سیتی زندگی و کار می کند. آثار او در مجله کودکان کریکت و نیویورک تایمز چاپ شده اند. او توسط استیون مالک به خانه نویسندگان نیویورک سیتی معرفی شده است.
صحبت هایی از برت هلکویست:"من در شهر کوچکی در آریزونا به دنیا آمدم که زمین های اطرافش خاک قرمز داشت. در جوانی یکی از طرفداران روزنامه کمیک استریپ " اولی اووپ" بودم. این روزنامه باعث می شد رویا پردازی کنم و یکی از رویاهایم این بود که یک روز بتوانم کمیک استریپ های خودم را بکشم.
علاقه دیگرمن به علوم بود. وقتی 11 ساله بودم خانواده ام به یوتا نقل مکان کردند و آنجا بود که من با کمپینک، ماهیگیری و قایق رانی آشنا شدم. دوست داشتم دانشمند شوم و در باره دنیای اطرافم تحقیق کنم. در کالج در رشته مهندسی شروع به درس خواندن کردم. اما خیلی زود فهمیدم که در این رشته موفقیتی نخواهم داشت.
برای به دست آوردن تجربه های تازه به تایوان رفتم. و در آنجا شروع به کار به عنوان طراح کتاب کردم. و بلافاصله فهمیدم این شغل مناسب من است. بعد از یکسال بار دیگر به کالج برگشتم اما این بار شروع به تحصیل در رشته طراحی کردم. من به عنوان طراح دائم در حال بررسی دنیای اطرافم هستم و سعی می کنم هر چیز جالب و مهیج دوروبرم را ببینم و به آن توجه کنم. در حال حاضر با همسرم در نیویورک سیتی زندگی می کنم. طراحی های من در سری داستانهای " بدبیاری های لمونی اسنیکتس"، کتابهای مصور، روزنامه ها و مجلات متعددی چاپ شده است. من کتابهایی را نوشته و طراحی کرده ام مانند راجر، جولی دزد دریایی که در باره یک دزد دریایی کثیف است که در حالی که دارد کیک می پزد سعی میکند کشتی اش را از حمله نجات دهد."

برای دیدن گالری آثار این هنرمند اینجا را کلیک کنید.

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional