Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1394 / 5 / 12

معرفی و گالری آثار فتومونتاژهای لورن چه هره - فرانسه.

لورن چه هره عکاس فرانسوی یک رویا پرداز واقعی است. سری کارهای عکاسی او با نام " خانه های پرنده" که وی از سال 2007 شروع کرده است معماری جذاب پاریس را با شکل ویژه آن نشان می دهند. البته با ساختاری متفاوت از آن چه از پاریس می شناسیم.
لورن چه هره  در منیل مونتانت به دنیا آمده و زندگی می کند یکی از شهرهای اطراف پاریس که فرهنگی غنی و متفاوت دارد که در هر خیابان آن می توانید شاهد سبکی متفاوت باشید که در هیچ کجای دنیا نمی توانید ببینید. چه هره این مطلب را در ای میل خود نوشته است.
او در باره یافتن انگیزه کارهایش چنین می گوید: " من عاشق کولی ها در کاروان هایشان هستم که هر لحظه منتظر اخراج شدن توسط پلیس هستند و عاشق آفریقایی هایی هستم که در خانه های مخروبه و ناامن زندگی می کنند و عاشق سیرک هایی هستم که در اطراف پاریس چادر زده اند و عاشق زندگی های آرام شهرهای کم جمعیت هستم و از همه اینها انگیزه می گیرم."
وی می گوید با این که پاریس شهری با معماری غنی است اما سری کارهای من به نام " خانه های پرنده" قصد دارد آزاد و در عین حال شکیل بودن این ساختارها را نشان دهد. من سعی کردم داستان این خانه های غمگین و ناشناخته خیابان ها را به شیوه واقعی بیان کنم."
سری کارهای " خانه های پرنده" ترکیبی از ساختارهای متفاوت است که با فتوشاپ ترکیب کرده ام.
او می گوید: " من از نظر تکنیکی ساختمان ها را کشیدم و سپس هر یک از بخش های آن مانند سقف، دیوار، پنجره، بخش های دیگر و حتی آدم ها را مونتاژ کردم. این سری کارها پاریس قدیم و فیلم هایی مانند " بالن قرمز" و کارگردان هایی مانند هیائو میازاکی، ویم وندرز و فدریکو فلینی را ستایش می کنند.
سری آثار " خانه های پرنده" مانند آثار دیگر او در سراسر دنیا به نمایش در آمده اند. در کشورهایی مانند چین؛ برزیل، آمریکا و...
در حال حاضر سری آثار " خانه های پرنده" در گالری بیزنباخ کلوگن آلمان در حال نمایش است و در سال 2013 در سائو پائولو برزیل به نمایش در آمدند.

برای دیدن گالری آثار این هنرمند اینجا را کلیک کنید 
نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional