Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 10 / 7

معرفی و گالری آثار جک دیویس کارتونیست همیشگی مجله مد.

جان برتون" جک" دیویس، جی آر. (در 2 دسامبر 1924 به دنیا آمد و در 27 جولای 2016 از دنیا رفت) او کارتونیست و تصویرساز آمریکایی است که برای آثاری که برای تبلیغات، روی جلد مجلات، پوستر فیلم، آلبوم های موسیقی و کتاب های کمیک و داستانی خلق کرده است شهرت دارد. 
شخصیت های کارتونی او دارای آناتومی عجیب و غریب مانند سرهای بزرگ، پاهای بیش از حد لاغر وبسیار بلند هستند.
 جک  دیویس در 2 دسامبر 1924 در آتلانتا، جورجیا به دنیا آمد. او از کودکی به شنیدن صدای باب هوپ در رادیو علاقمند بود و از همان زمان سعی می کرد تصویر او را بکشد البته او را در ذهن خود تصور کرده بود چون تصویری از او ندیده بود.       
دیویس در 12 سالگی ( دسامبر 1936) قراردادی برای کشیدن کارتون در صفحه خوانندگان جلد 9 مجله طنز " تیپ تاپ" بست. پس از آن شروع به کشیدن کارتون برای روزنامه و همچنین کتاب سال دبیرستانش کرد و سه سال کارتون هایی برای روزنامه خبر نیروی دریایی انجام داد. پس از آن جک دیویس در دانشگاه جورجیا ثبت نام کرد و در همان زمان برای روزنامه کمپس دانشگاه با نام " بول شت" کارتون می کشید. او در باره این روزنامه چنین گفته است: " روزنامه ای که پر از طنز و کارتون است و کوچکترین کارتون سیاسی در آن دیده نمی شود." پس از فارغ التحصیلی شروع به کار به عنوان کارتونیست درآتلانتا جورنال کرد و سپس همکاری اش را برای خلق کمیک استریپ های مارک تریال " اد دودس " شروع کرد و کمیک استریپ هایی برای مجله " مد" خلق کرد. در سال 1949 قراردادی با کمپانی" بنز" بست، شغلی که در آمد بالایی برای او به همراه داشت و به همین خاطر ماشین بنز مدل بالایی به او هدیه دادند که تا سال  پایانی زندگی اش این هدیه رامحفوظ نگه داشت!
جک دیویس بعد از 1952دیگر کارتونیست ثابت  و دائمی مجله مد شد و تا آخر عمر در این مجله ماند و البته با روی جلدها و ستون های ثابتش در این مجله طرفداران بسیاری پیدا کرد و البته مقلدان زیادی هم کارش را دنبال کردند که هم اکنون بعضی از آنها جای خالی او را پر کرده اند!، بعضی ها بر این باورند که آلفرد ای نیومن شخصیت خیالی مجله مد وامدار طراحی های جک دیویس است.
سایت هنرمقاومت از شما دعوت می کند بیننده گالری آثار این هنرمند در اینجا باشید.
نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional