Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 9 / 29

معرفی و گالری آثار تصویرسازی و نقاشی های پائولو ویرا - برزیل.

پائولو ویرا آثار نقاشی اش را در گالری مووی منتو در مرکز خرید آتلانتیکو در کوپاکابانا، ریودوژانیرو، آر جی با نام نمایشگاه " پس از امروز" برگزار کرده است. این دومین نمایشگاه انفرادی پائولو ویرا در ریودو ژانیرو است. نمایشگاه قبلی او در سال 2011 با آثار حرفه ای بیش از 30 سال او برگزار شده بود.
پائولو ویرا هنرمندی دقیق، با استعداد، با احساس و عمیق است که 41 اثر را در این نمایشگاه به نمایش در آورده است که 31 اثر نقاشی بر روی بوم با آکریلیک، گرافیت و مداد شمعی است.
آثار این هنرمند شباهتی به نقاشی های سبک سنتی ندارند، این نقاشی ها مدرن، خاطره انگیز و بی نظیر هستند و در برخی از این آثار از اشعار پائولو لمینسکی الهام گرفته شده است که غسل تعمید این نمایشگاه به حساب می آیند.
او می گوید: " به نظر می رسد که این نقاشی ها را برای نمایشگاه خلق کرده ام اما فقط قصد داشتم با رنگ روغن نقاشی های دلخواهم را بکشم و مدت کوتاهی است که این کار را انجام می دهم."
وقتی پائولو ویرا تصمیم گرفت نقاشی هایی با فرمت کوچک خلق کند مجموعه ای از تصاویر با شخصیت های خاص، دوگانه و منسجم را به وجود آورد. تمام چهره های آثار این نمایشگاه شبیه به خود هنرمند هستند. او می گوید:" همه ی این شخصیت ها خود من هستند."
پائولو ویرا تصریح کرد: " من با خلق آثار گرافیکی تصاویری تاثیر گذار خلق کردم."
این تصاویر خاطرات و رویاهایی را به تصویر کشیده اند که مناظر اطراف را با دقت تمام نشان می دهند که بیشتر ایده های انزوا طلبانه و در ارتباط با زندگی درونی هستند. آنها از درون انسانها صحبت می کنند. هریک داستانی را روایت می کنند اما هریک از تماشاگران با تجربه های شخصی شان داستانی به آنها اضافه می کنند."
به گفته مائورو ترینیداد مدیر موزه این تصاویر نقاشی های ارزشمندی هستند که سبک و تکنیک آنها ما را به یاد آثار " بادلر" می اندازد که خلق آنها نیاز به هوش و استعداد زیادی دارد. در این آثار بلند پروازی های نقاشی های تاریخی و یا تاثیر چشم انداز دیده نمی شوند، اما می توانند هویت های شخصی را به تصویر بکشند. نمایشگاه " پس از امروز" را می توان نمایشگاهی بزرگ از "تصویر های شخصی" دانست."

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional