Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 11 / 21

معرفی و نمونه کاریکاتورهای شانکارپامارثی از هند+ تصاویر.

شانکار پامارتی در ناتیر دیپالی، روستای کوچکی در نانگودا، تلانگانا به دنیا آمد. او در رشته هنر تحصیلات آکادمیک ندارد، اما از کودکی عاشق نقاشی کشیدن بود. او از ۱۰ سالگی شروع به کشیدن نقاشی کرد و پس از گرفتن دیپلم شروع به تدریس در رشته طراحی و نقاشی کرد.
شانکار پامارتی در ۲۸ سالگی به حیدر آباد نقل مکان کرد تا به عنوان خبرنگار و کارتونیست سیاسی مشغول به کار شود. او کار خود را از روزنامه "وارتا" شروع کرد و سپس در روزنامه " اندهرا جیوتی" مشغول به کار شد. او در حال حاضر در روزنامه مشهور " ساکشی" همکاری دارد.
همکاری شانکار با هنرمندان و روزنامه نگاران دیگر و رسانه ها موجب رشد و شکوفایی استعداد ذاتی او شد. او توانست به دیدن نمایشگاه ها و کمپین های هنری برود و در دنیای هنر جستجو کند، شانکار پامارتی آثار هنری اش را به همراه " توتا وایکوتنام" نقاش برای اولین بار به نمایش گذاشت. آثار زیبای او مورد تحسین هنرمندان، علاقمندان به هنر و بازدید کنندگان قرار گرفت.
توجه او به هنر معاصر برای وی امکان گردآوردی مدارک ۱۰۰ ساله هنر معاصر "تلانگانا" را به همراه داشت.
کیفیت عالی رنگ آمیزی در نقاشی ها و طراحی های شانکار پامارتی به همراه ویژگی های شخصیت پردازی آثار او به عنوان چهره پرداز تجسم فکری یک هنرمند با استعداد را به وضوح نشان می دهد. او به اغراق کلیشه ای علاقه ای ندارد، بلکه روح شخصیت های آثارش را در سبکی منحصر به فرد به تصویر می کشد که در طول سالها با کسب تجربه گسترش یافته است. چه تصویر " مادر ترزا، ام. اس سوبا لاکسمی یا چارلی چاپلین" را به تصویر بکشد در همه این تصاویرسبک منحصر به فرد خود را به کار برده است. 
تصاویر در آثار شانکار پامارتی مسیر خاصی را بر طبق ایده های او دنبال می کنند. او در آثارش طنز را در کنار انتقاد و زیبایی قرار می دهد و نمایش واقعیت ها را با تفکر قابل ستایش نشان می دهد.
این استعداد خارق العاده شانکار دیدگاه هنری او را نشان می دهد. استعداد طبیعی او در یافتن توصیف فلسفی با نشان دادن تصورات ذهنی اش به شیوه طنز آمیز است. تصاویر طنز شانکار از شخصیت های مشهور گاهی برای نشان دادن غرور و تکبر آنها در فرهنگ و جامعه است. 
شانکار پامارتی در خلق آثارش تغییر شکلی بدون ترس را به تصویر می کشد، بدون این که شباهت فیزیکی چهره واقعی را از دست دهد. در واقع شانکار در آثارش به درک واقعی طنز ، تحکیم قدرت، طرح زیبایی ویژگی های اصلی زمان و مکان اهمیت بسیاری می دهد. بنا براین او به طور عمدی تصاویر اصلی را خلاصه کرده و کلیدهای حقیقی چهره  را به تصویر می کشد تا بیننده بتواند به شخصیت واقعی تصاویر پی ببرد. گاهی شانکار بینندگان خندان خود را به چالش می کشد و آنها را به معمای سرگرمی و خلاقیت دعوت می کند. 
- آناندا گاداپا، حیدر آباد - ژوئن ۲۰۱۵ ( آناندا گاداپا منتقد ادبی، هنرمندی مستقل است که در رشته تاریخ هنر و زیبایی شناسی در دانشگاه جنافا، حیدر آباد تدریس می کند. )

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional