Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 10 / 22

معرفی میهایی ایگنات کارتونیست رومانیایی واثر مهاجرین جنگ+ گالری.

سايت هاي مختلفي را گشتيم، اما اثري از سال تولد ميهايي ايگنات هنرمند برجسته رومانيايي نيافتيم.
اما آنطور كه از عكس او پيداست و با توجه به ميانگين سني هنرمندان مشهور اين كشور همچون جوليان پناپاي، كنستانتين سيوسو و پاول كنستانتين بايد بيش از٧٠ سال سن داشته باشد.
كارتون امروز او كه در فضاي مجازي منتشر شد نگاهي تلخ به مهاجران غرق شده دارد كه حالا روحشان در كنار دريا به هوا مي پرند و به شادي مشغولند. لباس آنها همان رنگهاي لباس آيلان كردي كودك سه ساله و نيمه سوري را تداعي مي كند كه در سواحل يونان پيكرش پيدا شد. فاجعه اي انساني كه دل ميليونها انسان را به درد آورد.
اصولا غالب كارهاي ميهايي در زمينه طنز سياه است، جالب اينجاست اولين كار او در زمينه كارتون در سال ١٩٨٧ در كتاب گابروو در بلغارستان منتشر شد، نكته جالبتر اينكه میهایی ایگنات هرگز آثارش را در روزنامه ها یا مجلات منتشر نمی کند و همه آنها رابرای شرکت در مسابقات نگاه می دارد و در فضاي مجازي منتشر مي كند.
میهایی ایگنات در سال ١٩٩٦ و سه سال بعد از آن برنده جایزه اول مسابقه بین المللی کارتون آیدین دوگان در ترکیه شد. اما جایزه ای که در مسابقه " حریت" برنده شد برای او شهرت جهانی به همراه آورد.


همان گونه که منتقدان می گویند: " آثار هنری میهایی ایگنات کارتون هاي هنرمندان اهل رومانی را مشهورتر و پررنگ تر کرده است."
نكته آخر اينكه عليرغم اينكه كارهاي او خيلي زمان مي برد ولي بطور مرتب هر چند روز يك كاريكاتور از او مي بينيم، شايد بتوان او را پركارترين كارتونيست دنيا در اين سن شناخت والبته متعهدترين.

برای دیدن گالری آثار این هنرمند اینجا را کلیک کنید.

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional