Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 7 / 24

معرفی تامام آزام هنرمند سوری تصویرگر مصائب جنگ + تصاویر.

اختصاصی سایت هنر مقاومت:

تامام آزام در سال 1980 دردمشق، سوریه به دنیا آمد. او تحصیلات خود را در دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه دمشق در رشته نقاشی رنگ روغن به پایان رساند و شروع به کار در همین رشته در سوریه کرد. او به سرعت تبدیل به تصویرگر گرافیکی پرکاری شد و تجربه زیادی در طراحی دیجیتالی کسب کرد اما با شروع جنگ سوریه به دبی نقل مکان کرد.
آثار اولیه آزام به شکل "نقاشی ها هیبریدی" بودند که با نشان دادن آنها در رسانه های مختلف موفقیت های بسیاری به دست آوردند.او آثارش را با ترکیب سطح و فرمهای مختلف به وجود می آورد.
آزام برخی از آثارش را که به آنها لقب (نیمه انتزاعی) داده بود با استفاده از اشیاء مختلف مانند طناب، گیره لباس و ابزار دیگر خلق کرد که برای تاکید بر عمق، بافت و نشان دادن تنش در آثارش از این گونه ابزار و لوازم استفاده می کرد. گرچه آثار تامام آزام در ظاهر بسیار متفاوت بودند اما تجربیاتی را نشان می دادند که با درک هنرمند از محیط اطراف به مرور تفاوت پیدا کرده بودند.
آزام با شروع جنگ در سوریه به طراحی های دیجیتالی و رسانه ای روی آورد تا مشکلات و مسایل مردم کشورش را به جهانیان نشان دهد. این آثار که از طریق شبکه های اجتماعی در سراسر جهان دیده می شدند با کمک عکس و تصاویری که در خیابان ها نصب می شدند به شکل ابزاری قدرتمند برای نشان دادن مشکلات ناشی از جنگ در آمده بودند. در اوایل سال 2013 آزام توانست با هنرهای گرافیکی اش از طریق شبکه های اجتماعی سرفصلی تازه برای ارائه آثارش ایجاد کند.
پس از آن به خلق نقاشی هایی به شکل سری داستان روی آورد و سری آثاری بر روی بوم نقاشی خلق کرد که ویرانی های کشورش را از طریق نقاشی های اکسپرسیونیست به تصویر کشیده بود. آزام این آثار را داستان به داستان به تصویر می کشید وعلاوه بر خلق این تصاویر آثار دیگری را نیزچاپ کرده و با عناوین مشابه به نمایش در آورد.
آزام نمایشگاه های متعددی در کشورهای مختلف دنیا برگزار کرده است که برخی از آنها نمایشگاه اف یویو جشنواره هنر، سارایوو 2015، ونکوور کانادا 2014 (که از همان سال در این مکان اقامت گزید)، دوسالانه فتو فست 2014، داک آرت، هوستون دوسالانه هنر معاصر آفریقایی داکار 2014، دوسالانه اسکندریه 2014، 30 مین دوسالانه هنر گرافیک لیوبلیانا 2013 می باشند.
او در سالهای اخیر در نمایشگاه های انفرادی و گروهی بسیاری در ولوس والکوهله، آلمان 2016، دانشگاه کلمبیا، نیویورک 2016، تویکس تلاب؛ آتن 2016، گالری آیام، دبی 2016، بنکسی دسیما لاند وسترن سوپرماره، انگلستان 20-15، فوندازیون جورجیو سیتی، ونیز 2015، فارمر فریمد در آمستردام 2015، فوریوم فکتوس، برلین 2014، گالری لنا و روزالی، بوداپست 2014، لیکوئید آرت هاوس، بوستون 2014، راش آرتس، نیویورک 2014، موزه هنر بوسان ، سئول 2014، گالری هنر 1+1 دهلی نو 2014 شرکت کرده است.
آزام در سال 2016 کمک هزینه تحصیلی هنرمندان را از موسسه هانس وسنش فیتس کالج مطالعات پیشرفته دلمونهوست، آلمان دریافت کرد.
سایت هنر مقاومت از شما دعوت می کند بیینده آثار تلخ آزام درباره مصائب جنگ در کشورش باشید.

 

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional