Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1394 / 11 / 18

مصاحبه با رافائل مایانی تصویرگر / به کار روی ایده هایتان ادامه دهید!.

اختصاصی سایت هنر مقاومت
مصاحبه با رافائل مایانی  تصویرگر،طراح شخصیت و عضو تیم ادوب فتوشاپ در باره پروژه " رویدادها را به وجود آورید"

رافائل مایانی
امروز می خواهیم کار متفاوتی انجام دهیم. به جای این که به شما بگوییم چگونه می توانید " رویدادها را به وجود آورید" از کسی دعوت کردیم که خودش این کار را انجام داده است و مراحل کارش را برایتان شرح می دهد.
رافائل مایانی را معرفی می کنیم.
رافائل مایانی طراح اهل مکزیکوسیتی است که در بارسلونا زندگی و کار می کند. اخیرا توجه ما به پروژه " طبقه بندی در 36 روز" او جلب شد و وقتی کارهای او را دیدیم به قدری تحت تاثیر قرار گرفتیم که تصمیم گرفتیم با او مصاحبه ای درباره این که چگونه استودیو بیهنس توانسته به او کمک کند تا ایده هایش را جامه عمل بپوشاند،انجام دهیم. و درباره کار طراحی در بارسلونا و مسایل دیگرصحبت باشیم. بخش های مهم مصاحبه را در اینجا آورده ایم.


- متشکریم که وقت خود را به ما دادید. لطفا بگویید چگونه تصمیم به انجام پروژه " طبقه بندی در 36 روز" گرفتید؟
رافائل مایانی: " طبقه بندی در 36 روز" پروژه ای است که از اسپانیا شروع شد. جریان این بود که تصمیم گرفتیم مردم سراسردنیا را تشویق به بیان تصویری حروف الفبا کنیم. اگر به اثار من نگاهی بیندازید می بینید که من عاشق کار روی مجموعه ای از تصاویر هستم تا این که روی یک اثر تنها تمرکز داشته باشم. به همین دلیل این پروژه برای من بسیار جذاب بود. متاسفانه موفق نشدم این پروژه را در 36 روز کامل کنم. ( بدین دلیل که تصمیم گرفتیم روی اعداد 0 تا 9 نیز کار کنیم) و به خاطر محدودیت زمانی نتوانستیم روی همه حروف الفبا کار کنیم.
هریک از حروف الفبا با نام یا اشیایی ارتباط دارند و ما را به یاد چیزهایی می اندازند. مثلا نامی که با یکی از حرف الفبا به ذهنتان می رسد و شما آن را با یک طرح یا تصویرارتباط می دهید و در ذهنتان به آن شکل می بخشید.


دو اصل و عنوان کلی وجود دارند که دوست دارم همیشه در طرح هایم استفاده کنم. به همین دلیل اغلب مواقع چیزهایی را پیدا می کنم که مرا به یک مسیر راهنمایی می کنند. اما برای این پروژه خاص دوست داشتم سبک های مختلفی را از طریق حروف الفبا امتحان کنم. به همین دلیل سعی کردم ذهنم را باز نگاه دارم تا حروف درست را انتخاب کنم.
از آنجا که وقت زیادی برای کار روی این پروژه نداشتم ( بسیاری از حروف را قبل از شروع کار بررسی کردم) زمان زیادی را به فکر در باره مفاهیم اختصاص دادم و بعد شروع به طراحی کردم. مثلا در باره حرف " ایکس" انتخابهای زیادی وجود نداشت به همین دلیل مجبور بودم چند حرف را انتخاب کنم و تلاش کنم آنها را به بهترین و جالب ترین شکل طراحی کنم. برای من بسیار طبیعی به نظر می رسید!


- بیهنس چگونه برای به تصویر کشیدن ایده ها و آثارتان به شما کمک کرد و چاپ این پروژه چه نفعی برای شما داشت؟
رافائل مایانی: از دوسال پیش که اولین تبلت را گرفتم شروع به فرستادن آثارم برای بیهنس کردم و کشیدن طراحی های دیجیتالی ام را افزایش دادم. بیهنس در پیشرفت و انجام طراحی های دائم کمک زیادی به من کرد. خوشبختانه چند تصویر از پروژه ام روی صفحه اصلی قرار گرفت و شرایط بهتری برایم به وجود آورد.
می توانم بگویم 90 درصد کارهایم رابه سفارش استویو بیهنس انجام دادم که برایم بسیار خوب بود. در حال حاضر هم که برای استودیو" جاینت انت میدیا" کار می کنم مرا از طریق بیهنس پیدا کرده اند.


- شهرهنری بارسلونا که در آن زندگی می کنید چه تاثیری روی آثارتان گذاشته است؟
رافائل مایانی: بارسلونا پر از فرهنگ های مختلف است، به همین دلیل همه جای آن به من انگیزه تازه می دهد. استقبال از فرهنگ طراحی در اینجا حیرت آور است. در واقع اینجا همه ی استودیو ها و همه طراحان یکدیگر را حمایت می کنند.


- پس استودیو های دیگر نیز مانند بیهنس هستند، خیلی خوب است! خوب چه نصیحتی برای طراحان و تصویرگران جوان دارید تا بتوانند به ایده هایشان جامه عمل بپوشانند؟
رافائل مایانی: توصیه من ساده است! به کار روی ایده هایتان ادامه دهید. این کار همیشه آسان است. البته ممکن است هریک از ما با مشکل مواجه شویم. برای من هم همیشه پیش می آید. اما راه حلی که پیدا کردم این است که سراغ پروژه دیگری می روم و تمام تمرکزم را روی آن می گذارم.
می توانید نتیجه شگفت انگیز آن را ببینید. رافائل متشکرم و امیدوارم به خلق آثار خوبتان ادامه دهید!

برای دیدن گالری آثار این هنرمند لطفا اینجا را کلیک کنید.

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional