Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1394 / 11 / 10

مصاحبه با آدک بری عکاس زن مسلمان+ تصاویر.

آدک بری بیش از آن چه که مردم دنیا بتوانند تصور کنند شاهد مصیبت و جنگ بوده است. وقتی سونامی شهر مولابوه را از بین برد آدک بری برای عکاسی به آچه رفت. او بارها و بارها به افغانستان سفر کرده است تا از جنگ بی پایان آنجا گزارش تهیه کند.
در واقع مجبور شدیم این مصاحبه را به صورت غیر حضوری انجام دهیم بدین دلیل که آدک بار دیگر در حال سفر به افغانستان بود. او سوالات ما را از طریق ای میل زمانی که وارد پاکستان شده بود و در حال پوشش خبری وضعیت بحرانی کابل، افغانستان بود پاسخ داد.


مصاحبه گر: چه چیز عکاسی برای شما جالب بود؟
آدک: من از تمام چیزهایی که دوست دارم عکس می گیرم. می توان گفت عکاسی همه چیز من است. عکاسی برای من روزنامه نگاری، مسافرت، هنر و ماجراجویی است. به همین دلیل آن را انتخاب کردم.


مصاحبه گر: هیجان انگیز ترین تجربه کاری شما به عنوان یک عکاس چه بود؟
آدک: سفر به کشورهای مختلف دنیا، آشنایی با فرهنگ های متفاوت و شناسایی ویژگی های مردم محلی و خارجی به همراه تیمی که با آن همکاری دارم. خبرگزاری فرانسه ( ای اف پی) ایستگاه خبری خارجی است و به من این امکان را داده است که بتوانم به کشورهای مختلف سفر کنم و کشورهایی که در حال جنگ هستند را نیز ببینم.


مصاحبه گر: چه چیز این شغل را دوست ندارید؟
آدک: رفتن به مکان هایی که مردم و محیط آنجا درک درستی از روزنامه نگار زن ندارند. با این حال این کار وظیفه من است و من هرگز بدون دوربینم بیرون نمی روم، بدین دلیل که ممکن است با لحظه ای روبرو شوم که بتوانم هزاران عکس بگیرم.


مصاحبه گر: به نظر می رسد مامویت های شما بی پایان باشند. نظر خانواده تان در این باره چیست؟
آدک: درست است، من اغلب مواقع در سفر هستم و خانواده ام را تنها می گذارم. به همین دلیل است که همیشه سعی می کنم با فرزندانم از طریق تلفن، اس ام اس یا ای میل در تماس باشم. اما مطمئنم که همیشه برایشان دعا می کنم و از آنها هم می خواهم برای من دعا کنند. نیازی به گفتن نیست که محل هایی که من کار می کنم همیشه امن نیستند.


مصاحبه گر: راز عکاسی خوب چیست؟
آدک: مهم ترین چیز لذت بردن از عکاسی است و این که با دیدن لحظات حساس از موقعیت استفاده کنیم، خلاق باشیم و هرگز از به کار بردن تکنولوژی های جدید نترسیم. این کار را می توانیم با تلفن همراه یا دوربین عکاسی انجام دهیم. اگر روی یک چیز تمرکز کنیم تصویر روشن و شفاف می شود.

نام: آدک بری
زمان ومکان تولد: کوروپ، 14 سپتامبر 1971
فرزندان: حافظه رحمدحیان شوله ( 10 ساله) و نفیسه فرزانه ( 8 ساله)
شغل: عکاس خبرگزاری فرانسه ( ای اف پی )
جوایز:
2007. لوح تقدیر بهترین عکاس خبری ( بی او پی) مسابقه ای که توسط "ان پی پی ای" ( انجمن ملی عکاسان مطبوعات ) آمریکا برای فجایع جهانی برگزار شد.
2011. عکس های آدک بری برنده مسابقه سالانه کتاب مجله تایمز، لایت باکس 365: (یک سال عکاسی ) شد.

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional