Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 3 / 27

مجسمه های متحرک آنتونی هوه / اختصاصی سایت هنر مقاومت+نمایش فیلم.

اختصاصی سایت هنر مقاومت:

ساخت مجسمه های متحرک، هنری است که با ترکیب الهامات هنری و پیچیدگی های مکانیکی به وجود آمده است. هریک ازاین مجسمه ها با کمک قریحه خلاقانه، ساختار فلز و فرایند طراحی در مراحل مختلف کار ساخته شده اند.
هدف از ساخت این آثار نوآوری بود که هنرمند از تجربه هایی شخصی در مکان ها و زمانهای مختلف به دست آورده بود.
این مجسمه های متحرک باید در منطقه ای قرار بگیرند که بادی با سرعت 140 کیلومتر در ساعت داشته باشند تا این مجسمه های متحرک صدها سال با سرعت یک دو کیلومتر در ساعت حرکت کنند.
آنتونی در شهر سالت لیک، ایالت یوتا آمریکا به دنیا آمد.او به مدرسه تفت در واترتاون رفت و سپس در دانشگاه کورنل در کانکتیکات ادامه تحصیل داد و پس از آن در دانشکده هنر مجسمه سازی و نقاشی درس خواند.آنتونی پس از فارغ التحصیل شدن خانه ای در بالای کوهی در روستای نیوهمپشایر ساخت که در آنجا نقاشی هایی با آبرنگ انجام می داد که از محدود آثاری هستند که زیبایی های بوستون را به تصویر کشیده اند. حس غم و انزوایی که در نقاشی های او دیده می شود به دلیل اجبار او به فروش خانه و نقل مکان به منهتن است.
او شغل جدید نیمه وقتی در منهتن پیدا کرد که ساخت و نصب قفسه های فلزی برای شرکت ها بود. این کار باعث شد که او فلزی ترکیبی را اختراع کند. اختراع های بعدی او منجر به ترکیب فلزهای دیگری شد که بتوانند تحمل بیشتری در مقابل باد و حرکت داشته باشند و سرانجام او موفق شد مجسمه های متحرک بادی را بسازد.
پس از آن انتونی با استفاده از کابل های آسانسور دورانداخته شده توانست اولین مجسمه های متحرک خود را روی پشت بام خانه ها آویزان کند.
آنتونی اکنون در جزیره اورکاس با همسرش زندگی می کند که این آثار هنری را با یکدیگر خلق می کنند.
آثار هنری او در کشورهای خاورمیانه و همچنین کالیفرنیا، آمریکا و مکان های مختلف دنیا به فروش رفته اند. از آثار او در کاخ ها و حتی به عنوان مجسمه های پارک ها استفاده شده است و همچنین دربارنی ویندوز در منهتن یکی از این آثار هنری نصب شده است.
آثاری که آنتونی خلق می کند سفارشی نیستند. او شبها در کارگاه خود در این جزیره دور افتاده کار می کند و این آثار را با خلاقیت خود می سازد.

 

نمره فعلی: 5     تعداد آرا: 3

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional