Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 7 / 4

علی اصغریوزباشی: سردیس سلحشور هنوز جانمایی نشده است.

در حال حاضر سردیس مرحوم «فرج‌الله سلحشور» در جشنواره مقاومت است تا بعد از جشنواره تکلیف آن مشخص شود. شاید در حوزه هنری و شاید در جای دیگری جانمایی شود.
افتتاحیه جشنواره مقاومت امسال شاهد یک اتفاق ویژه بود. رونمایی از سردیس مرحوم «فرج‌الله سلحشور» که توسط «علی اصغر یوزباشی» هنرمند مجسمه‌ ساز ساخته‌شده بود.
یوزباشی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره این سردیس و علت طراحی آن گفت: این کار را کسی به من سفارش نداده بود و به سبب رفاقت قدیمی با مرحوم سلحشور که در سالهای گذشته حوزه شکل گرفته بود، در ابتدای ماه رمضان قصد ساخت این سردیس را کردم.
وی افزود: موم‌گیری و ساخت نمونه اولیه این سردیس تا پایان ماه رمضان ادامه داشت.می‌خواستم اثری ماندگار در حد توانم برای یادبود آن مرحوم بسازم.

یوزباشی تصریح کرد: در همان زمان «جمال شورجه» و «حسین نیرومند» این اثر را دیدند و از من خواستند تا آن را برای جشنواره آماده کنم. در ابتدا قرار بود فرم نهایی این سردیس برنجی و یا فایبرگلاس باشد اما در شب افتتاحیه جشنواره از من خواسته شد تا نمونه‌ گچی آن را برای رونمایی آماده کنم. در حال حاضر نیز این سردیس در جشنواره مقاومت است تا بعد از جشنواره تکلیف آن مشخص شود. شاید در حوزه هنری و شاید در جای دیگری جانمایی شود.

وی افزود: شب افتتاحیه برای به پایان بردن کار سردیس تا صبح نخوابیدم و مشغول پتینه زدن اثر بودم. چرا که گچ به خوبی نمی‌تواند حجم و فرم را به نمایش بگذارد.

عکس از حامد ملک پور

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional