Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1396 / 2 / 20

طرح ها و نقاشی هایی از زندان ابوغریب / فرناندو بوترو - کلمبیا.

فرناندو بوترو نقاش و مجسمه ساز کلمبیایی است که شهرت جهانی اش برای سبک منحصر به فرد او است که با نام " بوتریسمو" شهرت دارد.
بوترو اغلب به معنای زندگی معاصر آمریکای لاتین و یا جنایاتی مانند خشونت، جنگ، مواد مخدر در کلمبیا سرزمین مادری او و سوء استفاده آمریکا از قدرت در ابوغریب است که او در سبک هنری خاص خود به تصویر کشیده است.
پرتره های او انسان ها را به شیوه ای اغراق آمیز یا متورم به تصویر می کشد. بسیاری از آثار او رامی توان انتقادات سیاسی یا اجتماعی دانست. با این حال او قصد طنز و استفاده از شکل های پر آب وتاب را در آثارش رد کرده است.
فرناندو بوترو آنگولو در سال 1932 در مدلین، کلمبیا به دنیا آمد. او در دوران جوانی سفرهای متعددی داشت. اول به بوگوتا و سپس به اروپا رفت و تحت تاثیر هنرمندان بزرگ قرار گرفت. بارسلون، مادرید، فلورانس و پاریس دهه 1960 در آثار او به وضوح دیده می شود.
موزه بوترو در بوگوتا از مجموعه آثار این هنرمند تشکیل شده است.
بوترو در حال حاضر در مونت کارلو، موناکو زندگی می کند و گاهی به پاریس، پیتراسانتا و اویا می رود.

داستان زندان ابوغریب از آنجا شروع شد كه يكي از نظاميان آمريكايي به نام "چارلز گارنر" كه در رسوايي‌هاي ابو غريب دست داشت، با افتخار اقدام به نشان تصاويري به يكي از دوستانش به نام "ژوف داربي" كرد كه در آنها از نحوه شكنجه زندانيان عراقي عكس گرفته شده بود و او با افتخار از شكنجه‌هاي فجيع و غير انساني اعمال شده  براي داربي سخن گفت.

سایت هنر مقاومت ضمن ارائه طرح ها و نقاشی های بوترا درباره زندان ایوغریب از شما دعوت می کند برای دیدن آثار دیگر این هنرمند اینجا را کلیک کنید. 

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional