Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 7 / 28

شکل گیری نخستین آکادمی تربیت طراح و نویسنده پی نما.

پی‌نما (همان کمیک استریپ) مجموعه‌ای است از نقاشی‌ها و تصاویر دنباله‌دار که یک داستان را روایت می‌کند. در این نمونه، تصاویر در کادرهای متوالی با قالب‌بندی‌های مختلفی در کنار یکدیگر می‌آیند که به درک حس حرکت در طی داستان می‌انجامد. تبحر در نوع کادربندی به انتقال مفهوم گذر زمان در پی نما نقش بسیار ویژه‌ای دارد و نوشته و ادبیات در فضاهای بالونی و ابر مانند بین تصاویر ذکر می‌شود که عموما از زبان شخصیت‌های داستان نوشته می‌شوند.
 رهبر معظم انقلاب در دیداری که دو سال پیش با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی داشتند، فرمودند: «در یکی از دستگاه‌های فعال و مسئول، عروسک‌های خوبی درست کردند؛ خوب هم بود؛ اول هم حساسیت طرف مقابل را – یعنی مخالفین را، خارجیها را – برانگیخت که این‌ها آمدند در مقابل باربی و مانند این‌ها، این [عروسک‌ها] را درست کردند؛ ولی نگرفت. من به این‌ها گفتم که اشکال کار شما این است که شما آمدید به فلان نام، یک پسری را، یک دختری را آوردید در بازار، این عروسک شما را بچه‌ی ما اصلا نمی‌شناسد – ببینید، پیوست فرهنگی که می‌گوییم این‌ها است – خب، یک عروسک است فقط، در حالی که مرد عنکبوتی را بچه‌ی ما می‌شناسد، بتمن را بچه‌ی ما می‌ شناسد. ده بیست فیلم درست کرده‌اند، این فیلم را آنجا دیده، بعد که می‌بیند همان عروسکی که در فیلم داشت کار می‌کرد، در مغازه هست، به پدر و مادرش می‌گوید این را برای من بخرید.
بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی (۱۹/۲/۱۳۹۲)

سابت هنر مقاومت شکل گیری نخستین آکادمی تربیت طراح و نویسنده پی نما را به دست اندرکاران این اتفاق تبریک می گویذ و آرزوی موفقیت برای همه علاقه مندان به این زمینه هنری را دارد. 
پوستر در اندازه بزرگتر

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional