Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 8 / 3

“زابیواکا” نماد رسمی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه + نمایش انیمیشن.

“زابیواکا”، به عنوان نماد رسمی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه انتخاب شد.
. طراح این کاراکتر شخصی به نام یکاترینا بوچارووا است که در رشته گرافیک دانشگاه تامسک تحصیل می‌کند.  
فرآیند رأی‌گیری از مردم برای انتخاب نماد بازی‌های جام جهانی 2018 روسیه از تاریخ 23 سپتامبر (دوم مهر) در سایت فیفا و شبکه‌های اجتماعی آغاز شد و تا روز جمعه هفته گذشته ادامه داشت. 

در فاصله کمتر از دو سال تا آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، مسئولان برگزار کننده این رقابت‌ها در نهایت نماد رسمی این دوره از رقابت‌ها را اعلام کردند و یک “گرگ” را به عنوان نماد بیست و یکمین دوره جام جهانی انتخاب کردند.
در نمادشناسی گرگ موجودی مورد احترام برای ترک‌ها، روس ها و مغول‌ها است. در اکثر حماسه‌ها گرگ موجودی راهنما برای نجات و پیروزی است. افسانهٔ آسنا یک اسطوره قدیمی است. همچنین در اسطوره‌های ترکی و روسی آمده است که یک گرگ خاکستری به آنها راه خروج از سرزمین مادری افسانه‌ای‌شان (Ergenekon) را نشان داد و باعث شد که آنها بر همسایگان خود مسلط شوند. 

پیش از این فدراسیون فوتبال روسیه سه نماد را برای انتخاب به عنوان نماد اصلی جام جهانی معرفی کرده بود که به نوعی نشان دهنده آداب، رسوم و فرهنگ این کشور هستند.

“ببر سیبری، گربه و گرگ” سه نمادی بودند که با رای مردم کشور روسیه در یک نظرسنجی اینترنتی به عنوان سه نامزد انتخابی نماد جام جهانی روسیه معرفی شدند که در نهایت نماد “گرگ” به نام “زابیواکا” به عنوان نماد رسمی بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال انتخاب شد.

رونالدو اسطوره فوتبال برزیل و جهان با زابیواکا

جام جهانی‌ ۲۰۱۸ روسیه قرار است از چهاردهم ژوئن تا پانزدهم جولای ۲۰۱۸ در یازده شهر روسیه برگزار شود.

این رقابت‌ها با حضور ۳۲ تیم راه یافته به این مسابقات برگزار خواهد شد.

سایت هنر مقاومت از شما دعوت می کند تا بیینده انیمیشن کوتاه از این کاراکتر "زابیواکا" باشید.، سرعت عمل سازندگان این انیمیشن ستودنی است!!

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional