Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 10 / 30

رونمایی از رمان مصور«جمشید طلوع۱» در شهر کتاب فرشته +فیلم.

  این رمان با حضور اشکان رهگذر، نویسنده، فائزه سپهر‌صادقیان، سرپرست تصویرگران، مهرداد تویسرکانی، مترجم سرشناس ادبیات ژانری و ادبیات کودک و نوجوان و اهالی رسانه  در شهر کتاب فرشته رونمایی شد.  

«جمشید طلوع 1» نوشته اشکان رهگذر پیش درآمدی بر انیمیشن «آخرین داستان» است با برداشتی آزاد از شاهنامه به روایت شروع دوران پادشاهی جمشید می‌پردازد. ویرایش این رمان را محمد‌چرمشیر برعهده‌ دارد. فائزه سپهر‌صادقیان، سرپرست تصویرگران و شیوا گل‌محمدی و داوود دیبا از تصویرگران این گرافیک نوول هستند. 

انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» برداشتی آزاد از داستان «ضحاک» شاهنامه است که داستانی از اواخر حکومت جمشید تا ابتدای حکومت آفریدون را روایت می‌کند. 

 اشکان رهگذر در گفتگو دررونمایی از رمان «جمشید طلوع۱» عنوان کرد: این رمان در واقع مقدمه و  پیش درآمدی است بر ساخت انیمیشن «آخرین داستان» که تولید آن در ماه‌های اخیر بازتاب جهانی بسیاری داشته است و در مهمترین نشریات و سایت‌های جهانی انیمیشن درباره آن اظهار نظر شده است.

وی ادامه داد: به نظر من و گروه سازنده این انیمیشن رسید که این کار باید مانند بسیاری دیگر از محصولات موفق دنیا، دارای تولیدات جانبی باشد و برای اجرایی کردن این موضوع در وهله نخست سه مجموعه رمان مصور را برای آن تعریف کردیم که هر کدام دو تا ژهار جلد خواهد داشت.

رهگذر افزود: سری اول  و دوم از این رمان‌ها با عنوان «جمشید طلوع» و «جمشید غروب» داستان پیش از رویدادی را تعریف می‌کند که در این انیمیشن خواهید دید. این داستان‌ها البته همگی مستقل هستند. با نخواندن آنها مشکلی در دیدن و فهم داستان انیمیشن نخواهید داشت اما این داستان‌ها را باید آثاری به هم پیوسته و کامل کننده داستانی دانست که در این فیلم مخاطب خواهد دید ...

رهگذر ادامه داد: رمان دو جلدی «جمشید طلوع» سری نخست از این رمان‌هاست که روز دوشبه آتی رونمایی خواهد شد و سری دوم از این رمان ها با عنوان «جمشید غروب» نیز پیش از اکران فیلم رونمایی می‌شود و داستان این دو کتاب نیز به شکلی تالیف شده که پایان آنها به ابتدای داستان فیلم می‌رسد. سری سوم از این رمان‌های مصور نیز پس از اکران فیلم در چهار مجلد منتشر می‌شود که بازگو کننده برخی از اسرار فیلم خواهد بود.

این نویسنده در ادامه با اشاره به اینکه این مجموعه رمان نخستین تجربه تالیف و انتشار رمان مصور در ایران به شمار می‌رود، اظهار کرد: رمان‌های مصور با سایر آثار داستانی مصور در داشتن یک پایان مشخص دارای اشتراک هستند. این رمان‌ها دارای سبک تصویرگری آزاد و هنری هستند و گستره تصویری بزرگی را برای مخاطب سنی به طور عمده بزرگسال در برمی‌گیرند.

منبع

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional