Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 6 / 10

حضور پر رنگ رئیس انجمن کارتونیست های اندونزی/جیتت کاستانا / جشنواره بین المللی هنر مقاومت.

جیتت کاستانا با ارسال ده اثر برای جشنواره بین امللی کارتون مقاومت بیشترین اثر اعلام شده در این بخش را از آن خود کرد. او کار حرفه ای اش را به عنوان کارتونیست از سال ۱۳۶۶ شروع کرد. زمانی که رئیس جمهور کشورش سوهارتو بود. در رژیم سوهارتو روزنامه ها تحت سانسور شدیدی بودند و اگر روزنامه ای اثری غیر قابل قبول دولت چاپ می کرد بسته می شد. آثار زیادی از جیتت به همین خاطر در نشریات چاپ نشدند اما در مسابقات جهانی چاپ شدند. آثار کاستانا بیشتر در باره مسائل سیاسی و اقتصادی کشورش و دنیا است.وی از سال ۱۳۷۹ در روزنامه محلی شهر سمارانگ به نام کارتیکا شروع به کار کردم.

اولین کارتون جیتت در روزنامه سوارا مردکا چاپ شد که روزنامه ای محلی در سمارانگ اندونزی سال ۱۳۶۶ بود.
تعدادی از آثار ارسالی این هنرمند برای جشنواره مقاومت را با هم می بینیم.

 

در حال حاضر بیشترین تعداد شرکت کننده به دلیل حضور جیتت کاستانا از کشور اندونزی است.

«جیتت کاستانا» رئیس انجمن کارتونیست‌های اندونزی، در دومین مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور «هولوکاست» دو جایزه این رویداد هنری را از آن خود کرد.

 رقص اوباما با نتانیاهو+کاریکاتور

«جیتت کاستانا» با این طرح برنده جایزه دوم مسابقه هولوکاست شد؛ وی در این اثر بادباکی با پرچم فلسطین محصور در زندان رژیم صهیونیستی که در نهایت به صلیب شکسته نازیسم ختم می‌شود را به تصویر کشیده است.

رقص اوباما با نتانیاهو+کاریکاتور

بنیامین نتانیاهو و اوباما بر روی تابوتی که در واقع نقشه غزه است در حال رقص هستند؛ در دل این تابوت پرچم تیرباران شده فلسطین دیده می‌شود. جیتت با این اثر برنده جایزه ویژه در بخش کاریکاتور شد.

رقص اوباما با نتانیاهو+کاریکاتور

 قابل ذکر است «جیتت کاستانا» پس از اعلام نتایج مسابقه کارتون و کاریکاتور هولوکاست، عکس خوشحالی هموطنانش را از موفقیتش به جشنواره هنر مقاومت ارسال کرد.

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional