Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 11 / 18

بازی کودکان با بازمانده‌های جنگ / نسرین شاپوری/ چهارمین جشنواره جهانی هنر مقاومت.

هنر انقلاب اسلامی را در چند جمله از شهید آوینی می‌توان یافت که در این باره گفت: «امید ما تماما به هنرمندان مومن متعهد است و معتقدیم که هنر به معنای حقیقی خویش، جز در آینه مصفای روح مومنین تجلی نخواهد یافت و جز متعهد به اسلام، هرچه هست، نه تنها هنر نیست، بلکه عین بی هنری است.»

در این میان وقتی وارد دریایی از هنرهای تجسمی می‌شویم، کسانی را می‌یابیم که گرچه دوران پیروزی انقلاب اسلامی را ندیده‌اند اما این رویداد بزرگ تاریخ کشورمان را به خوبی درک کرده‌اند و دغدغه‌مندانه برای انقلاب قلم را بر قلب کاغذ می‌کشانند و دستانشان را بر حجم‌ها می‌نشانند.

یکی از این هنرمندان «نسرین شاپوری» است؛ هنرمند جوانی که در دوران خردسالی جنگ تحمیلی را درک کرده اما کارهای حجمی‌اش این رویداد بزرگ تاریخ انقلاب اسلامی ایران را به خوبی به تصویر کشیده است.

این بانوی هنرمند با اثر حجمی بازی کودکان با بازمانده‌های جنگ در چهارمین جشنواره جهانی هنر مقاومت شرکت کرد و در بخش آثار حجمی رتبه دوم را گرفت.

شاپوری درباره آثارش گفت: من در طول فعالیت هنری‌ام در ابتدا کارهایم را به صورت رئال عرضه می‌کردم. یک سری از کارهایم هم برگرفته از کلیله و دمنه بوده و عناصری همچون انسان و فضاهای دیگر در آن دیده می‌شد.

وی ادامه داد: در جشنواره هنر مقاومت هنرمندان بسیاری شرکت کردند؛ پرتره‌هایی از شهدا داشتیم که نمادی از مقاومت در آنها دیده می‌شد. به نظرم هر چقدر هم در این عرصه کار کنیم باز هم نخواهیم توانست رشادت‌های آنها را نشان دهیم.

این هنرمند جوان درباره اثر خود در جشنواره جهانی هنر مقاومت گفت: در جنوب ایران کودکانی هستند که هنوز هم با ساختمان‌ها و بازمانده‌های تانک و موشک دوران جنگ بازی می‌کنند. یکی از آنها از روی تانک بالا می‌رود و دیگری چرخ‌ها را باز می‌کند. این اثر برنز است و بناست به موزه فروخته شود.

دیدن اثر در ابعاد بزرگتر

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional