Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 10 / 22

اولین فیلم انیمیشن سینمایی موردیلو ساخته شد+بخشی از آخرین مصاحبه.

اختصاصی سایت هنر مقاومت:
شخصیت موردیلو پشت آثارش پنهان شده است. برخی هنرمندان خجالت می کشند یا دوست ندارند تصویر خودشان را به نمایش بگذارند. تنها چند هنرمند هستند  که علاوه بر آثارشان تصاویر خود آنها نیز به همان اندازه در معرض دید عموم قرار گرفته است. مثلا دالی یکی از هنرمندانی است که غیر از آثارش با سبیل مشهور و اثر زرافه سوزان خود شهرت جهانی پیدا کرده است.
البته موردیلو مانند دالی نیست که زرافه اثرش را به آتش بکشد. او با زرافه هایش، دنیای خود را به جهانیان نشان می دهد. موردیلوی هنرمند حالا شخصیت کارتونی زرافه اش را با کمک هنرمندان انیماتور بلژیکی با عنوان گروه تینکر Tinker Group در قالب یک فیلم سینمایی انیمیشن 85 دقیقه ای به نمایش می گذارد.
گیلرمو موردیلوکه در حال حاضر تبدیل به یکی از مشهورترین کارتونیست های جهان شده است، با نمایش این فیلم قطعا بر شهرتش اضافه خواهد شد. 
موردیلو در حال حاضر 84 ساله است. او قد و قامت کوتاه با رفتار بسیار دوستانه و صمیمانه دارد.
سایت هنر مقاومت بزودی آخرین مصاحبه با این هنرمند را ارائه می کند، اما خواندن بخشی از این مصاحبه که می تواند مرتبط با فیلم او باشد و ما را با شخصیت این هنرمند بزرگ بیشتر آشنا کند، خالی از لطف نیست.
 فکر می کنید چند اثر در زندگی تان خلق کرده اید؟
من تمام کارتون هایم را نگاه می دارم. قبل از این که کارتون های اصلی ام را بکشم طرح های کوچک تهیه می کنم و هریک از آنها را شماره گذاری می کنم. گاهی حتی روز و ساعت آنها را هم می نویسم. دلیل آن را نمی دانم. فقط آن را برای خودم انجام می دهم. در مجموع آثارم حدود 2000 کارتون هستند.
شخصیت های کارتونی که شما می کشید با نام " موردیلو" مشهور شده اند؟
فراموش کردم برای هریک از این شخصیت ها یک نام بگذارم. شرم آور است چون هر چیزی با یک نام شناخته می شود. مثلا بادام زمینی با اسمورف ها و...
معروف ترین شخصیت های کارتونی اسم دارند مثلا میکی ماوس، آستریکس، دونالد داک. اما شخصیت های کارتونی من اسم خاصی ندارند. مردم نمی دانند آنها را با چه اسمی صدا کنند به همین دلیل به آنها موردیلومی گویند حتی به زرافه کارتونی ام زرافه موردیلو می گویند. من فقط شخصیت هایی را دوست دارم که کمی سورال باشند. از کودکی دوست داشتم شخصیت های غیر واقعی را به تصویر بکشم. زرافه مرا دیده اید؟ گردن درازی دارد؟ اما شباهتی به زرافه های دیگر ندارد. به همین دلیل سبک کارتون خاص خودم را پیدا کردم و آنها را به مرور گسترش دادم. زنان و مردان در کارتون های من یک شکل هستند. بسیاری از آنها شبیه به زنان واقعی هستند که به شکل سایه هایی نشان می دهم. تنها تفاوت آنها گاهی در دستها یا شکل بدنی آنها است.
مشتاقانه منتظر دیدن فیلم انیمیشن موردیلو می مانیم.
سایت هنر مقاومت تاکنون دو مصاحبه و هشت گالری از این هنرمند را ارائه کرده است.

 
نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional