Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 8 / 8

انیمیشن نقش زندگی دیپلم افتخار جشنواره Molodiya اوکراین را کسب کرد+ نمایش فیلم.

انیمیشن نقش زندگی دیپلم افتخار جشنواره Molodiya اوکراین را کسب کرد .
به گزارش روزرنگ این جشنواره که با هدف تبلیغ و گسترش موضوعات اجتماعی برگزار می شود امسال یکی از محورهای اصلی خود را به استفاده از منابع طبیعی اختصاص داده بود.
انیمیشن نقش زندگی به نویسندگی و کارگردانی احسان معصوم انیمیشنی بی کلام و دو بعدی است که تصویرسازی آن با تکنیک اکریلیک توسط عاطفه ابراهیمی و جان بخشی آن به وسیله ی مهدی مولف اجرا شده است.

احسان معصوم تا کنون موفق به دریافت جوایزی چون تندیس جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ، تندیس جشنواره بین المللی سینما حقیقت، دیپلم افتخار جشنواره بین المللی فیلمهای صد ثانیه ای شده است وی همچنین تا به حال منتخب جشنواره بین المللی رشد، جشنواره رویش ، جشن تصویر سال و جشنواره توليدات صدا و سيماي مراكز استانهاي كشور نیز بوده است.

« انیمیشن ” نقش زندگی” روایتی است کوتاه، از برخورد انسان امروز با طبیعت. درواقع اين طبیعت است که مانند فرش زیر پای ما انسانهاست و همين ایده اولیه باعث شکل گیری و ساخت کار شد. نقشه فرش ایرانی که از طبیعت الهام می گیرند، نقطه آغاز کار بود. از میان تمام نقشه های فرش ایران، فرش کرمان  برای تجسم بخشیدن به ایده ی این  انیمشن کوتاه انتخاب شد، به این دلیل که فرش كرمان در دنیا نمايانگر بخشی از هويت فرهنگي اين سرزمین است. نویسنده و کارگردان نقش زندگی خودم هستم، انیمیشنی بی کلام و دو بعدی که  گرافیک و تصویرسازی آن توسط “عاطفه ابراهیمی” و جان بخشی توسط” مهدی مولف” انجام شده است.»

« احسان معصوم» دانش آموخته کارگردانی سینما و عضو پیوسته انجمن مستندسازان سینمای ایران است. او تهیه کنندگی، کارگردانی و نویسندگی چندین مجموعه مستند تلویزیونی را بر عهده داشته و به تازگی در کنار تمام اینها، به ساخت انیمیشن نیز مشغول است.

سایت هنر مقاومت ضمن عرض تبریک به این هنرمند گرانمایه ، برای ایشان آرزوی کسب موفقیت های روزافزون دارد.

12345678

سایت هنر مقاومت از شما دعوت می کند بیننده این فیلم کوتاه زیبا باشید:

 

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional