Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 10 / 20

اتفاقات مربوط به مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره هنر مقاومت +گزارش تصویری.

در مراسم اختتامیه  چهارمین جشنواره هنر مقاومت که  روز شنبه ۱۸ دی ماه 1395 با حضور سردار علیرضا افشار جانشین معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، سردار عبدالرضا آزادی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین، سردار سید مسعود جزایری معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح، غلامرضا منتظری رییس سازمان بسیج هنرمندان کشور، مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان، حبیب الله صادقی دبیرکل چهارمین جشنواره هنر مقاومت، محمد حبیبی مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس، سید عباس میرهاشمی، طاهر شیخ الحکمایی، سید مسعود شجاعی طباطبایی ، محمد مصطفی جوهر وزیر مختار فلسطین، هشام مسئول جامعه هنری لبنان و تنی چند از هنرمندان و پیشکسوتان هنر آغاز شد تا برگزیدگان این دوره جشنواره در چهار شاخه نقاشی، پوستر، کارتون و کاریکاتور و حجم معرفی شوند.

در ابتدای این مراسم حبیب الله صادقی در سخنان کوتاهی ضمن خیر مقدم به حاضران و برشمردن اهمیت مقاومت در فضای امروزی جهان گفت: در سه دوره گذشته تلاش و رفتار ما در این جشنواره پدافندی بود و در این دوره با توجه به شناسایی دشمن رفتارمان «آفندی» بود.

وی با اشاره به رونمایی از چهارمین کتاب جشنواره هنر مقاومت در مراسم اختتامیه که دقایقی بعد توسط سردار حزایری صورت گرفت، اظهار امیدواری کرد کتاب سومین دوره از جشنواره نیز به زودی منتشر شود. 

دبیر کل چهارمین جشنواره هنر مقاومت گفت: آثار این دوره از جشنواره با تکنیک بسیار قوی توسط هنرمندان خلق شده و هر کدام اثری ارزشمند در گنجینه هنر مقاومت است. در این دوره از جشنواره ۱۴۰۶ اثر از ۷۱ کشور به دست ما رسید و600 اثر در نمایشگاه صبا به نمایشگاه گذاشته شد . 

پس از سخنان وی و پخش کلیپی از شهید سعید اسدالهی، قدردانی از خانواده این شهید مدافع حرم صورت گرفت.

همچنین تندیس باقرالنمر که این دوره از جشنواره با یاد و نام وی برگزار شده بود، رونمایی شد. این تندیس توسط نادر قشقایی و از جنس فایبر گلاس ساخته شده است. پیش از آن پیام تصویری پسر این شهید پخش و هم زمان ترجمه شد.

وی در بخش هایی از این پیام بیان کرد: از این جشنواره که با هدف بزرگداشت پدر فقیدم برگزار شده تشکر می کنم. این فعالیت ها کینه جویی های مستبدان را کشف کرده و برملا می کند. این فعالیت ها که انسان های مومن برگزار می کنند نور الهی را می پراکند. آنها با کشتن انسان ها می خواهند نور الهی را خاموش کنند اما این حرکت ها ظلم را بر ملا می کند. با برپایی بزرگداشت افراد شهیدی چون پدرم این چنین اشخاصی را به عنوان الگوی افراد زنده معرفی می کنیم.

در ادامه این پیام وی برخی صفات پدر شهیدش را بر شمرد که شامل کرامت، مهربانی و رافت با مومنان و همکاری نکردن با ظالمان و احیای ارزش های دین اسلام با اعمالی چون امر به معروف و نهی از منکر بود.

رونمایی از کتاب چهارمین دوره از جشنواره هنر مقاومت برنامه بعدی مراسم بود و پس از آن سید علا ضیاءالدین از طرف موزه سیدالشهدا در عراق لوح های تقدیری را به برگزارکنندگان این دوره جشنواره اهدا کرد. او که خود از هنرمندان مجسمه ساز کشور عراق است و ورک شاپی را نیز در این دوره از جشنواره برپا کرده بود ضمن سخنان کوتاهی از برگزارکنندگان این دوره از جشنواره تقدیر کرد.

سیدعلاء ضیاءالدین مدیر موزه سیدالشهدا(ع) در عراق در این مراسم  با حضور بر روی صحنه گفت: یکی از افتخارات من این است که در این جشنواره انسانی شرکت می‌کنم و جنگ انسانی از طریق قلم و بوم به نمایش درمی‌آید و این پیامی است که به تمام مردم عالم می‌رسد و پیام مهمی است. 
وی در ادامه به مادر شهید مدافع حرم تربت مزار امام حسین‌(ع) را هدیه داد. همچنین وی لوح‌هایی را از سوی موزه سیدالشهدای عراق به دست‌اندرکاران جشنواره هنر و مقاومت از جمله حبیب‌الله صادقی، محمد حبیبی، شیخ‌الحکمایی،‌ خانم رضایی و آقای خزعلی تقدیم کرد.


در بخش دیگر این مراسم مسئول جامعه هنری لبنان ضمن ابراز خرسندی از حضور در این جشنواره گفت: در این جشنواره روح مقاومت به نمایش درآمده است و حس می‌کنم در وطن خودم هستم. 


در پایان این مراسم عباس مکی و احمد عبدالله که از هنرمندان لبنانی هستند تمثالی از رهبر معظم انقلاب را به حبیب‌الله صادقی هدیه دادند.

هشام که از هنرمندان نقاش لبنانی و مسئول جامعه هنری لبنان است سخنران پایانی مراسم بود که او نیز در سخنان کوتاهی گفت: در این جشنواره که بودم احساس کردم در کشور خودم هستم. این آثار آفریده هنرمندانی خلاق است که از دل و جان مومنان سخن می گویند.

در انتهای مراسم اسامی برگزیدگان اعلام شدند و این هنرمندان لوح تقدیر و هدایای خود را دریافت کردند.

سایت هنر مقاومت از شما دعوت می کند به گزارش تصویری این مراسم در اینجا توجه نمایید.

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional