Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1394 / 11 / 8

آیدین دوگان یک مسابقه کاملا حرفه ای/ مسعود شجاعی طباطبایی+ گالری.

آیدین دوگان را دیگر می توان یکی از برترین مسابقات بین المللی کارتون در دنیا دانست، سی و دو دوره برگزاری منظم این مسابقه شاهدی بر این مدعا است، 
این نمایشگاه به طور سالانه در شهر آنکارای ترکیه برگزار می شود، سه جایزه اصلی دارد، یعنی اول، دوم و سوم، و 12 جایزه ویژه که از طرف سازمان ها و مراکزی که در این مسابقه مشارکت دارند اهدا می شود. هر ساله در ماه نوامبر، مراسم افتتاحیه و اهدای جوایز در آنکارا برگزار می شود، و به واسطه ی شهرت آیدین دوگان، رئیس این جشنواره( که از ثروتمندترین و با نفوذ ترین اشخاص در ترکیه محسوب می شود) سران درجه اول این مملکت نظیر رئیس جمهور در آن شرکت می کنند ، در دو دوره به عنوان برنده جایزه و داور در این مسابقه شرکت داشتم، دفعه اول یعنی در سال 1997جایزه ام را از دست سلیمان دمیرل رئیس جمهور ترکیه در آن مقطع دریافت کردم. دفعه بعد درسال 2005 فرصتی استثنایی برایم فراهم شد تا در کنار کاریکاتوریست های بزرگی چون رالف استدمن از انگلیس و آنیتا کونز از کانادا داوری این مسابقه را انجام دهم، هنرمندان ایرانی از دومین دوره این مسابقه یعنی 1384 شروع به درو کردن جوایز اصلی این مسابقه کردند. در آن سال داریوش رادپور موفق به کسب جایزه اول این مسابقه شد. 
کاریکاتوریست‌های ایرانی امسال هم در مسابقه بین‌المللی «آیدین دوگان» جوایز نفرات دوم و سوم و جایزه ویژه را از آن خود کردند. 

اثر «جلال پیرمرزایاد» دریافت جایزه نفر سوم مسابقه «آیدین دوگان»

 

 


اثر «محسن نوری نجفی» دریافت جایزه نفر دوم مسابقه «آیدن دوگان»

 

 
اثر «سامان ترابی» برنده جایزه ویژه مسابقه «آیدین دوگان»

هر ساله بلافاصله بعد از برپایی مراسم کاتالوگ این جشنواره برای هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه راه پیدا کرده است اهدا می شود، در عین حال این کاتالوگ با نامه رسمی دبیر جشنواره هر سال برای داوران کلیه مسابقاتی که در گذشته انجام شده است، فرستاده می شود، دیدن کارهای برگزیده این دوره از مسابقه خالی از لطف نیست.
سید مسعود شجاعی طباطبایی

برای دیدن گالری آثار منتخب آخرین مسابقه آیدین دوگان در سال 2015 لطفا اینجا را کلیک کنید. 

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

1395 / 5 / 12

طوبی بوک

ممنون از معرفی کتاب های خوب

کتاب های علمی ایران به فرمت اندروید
اطلاع رسانی همایش های علمی کشور
کسب درآمد از طریق بازاریابی کتاب
در سایت طوبی بوک
www.toobabook.ir

لینک پیام

required

required (not published)

optional