Resist
        Art

سایت ایران کارتون


1395 / 8 / 23

آثار هنرمندان باید در مواجهه با جبهه باطل تهاجمی باشد/ حمید قدیریان.

مسئول دفتر مطالعات کاربردی هنر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری گفت: حضرت زینب(س) در کربلا چیزی جزء زیبایی ندیده اند و صحنه های اربعین خارج ار فهم بشر امروز است.

عبدالمجید قدیریان اظهار کرد: سیره امام خمینی (ره) با مواجهه با دشمن شیوه تهاجمی بود و ما چرا در ماجرای اربعین اینگونه برخورد نکنیم. اسراییل اقدام به تاسیس یک گروه پژوهشی برای مطالعه اربعین کرده است و ما باید فضای اصلاحی را متناسب با این حرکت رشد دهیم.

نقاش انقلاب اسلامی با بیان اینکه چرا هنرمندان این آثار تهاجمی را در آثار خود دنبال نمی کنند عنوان کرد: بحث نابودی اسراییل یک وعده الهی است و نیاز داریم که هنرمندان به این ماجرا ورود نمایند. در صحنه ای که خدا در اربعین برپا کرده است همه سعی دارند جایگاه و نسبت خود را مشخص نمایند.

وی ادامه داد: هنرمند در فضای تفکر، خود را رها می کند و سپس با توجه به فضای اطراف هنرمند شاکله او سبب خلق اثر هنری می گردد.

وی با اشاره به نقش متفکران در اربعین حسینی بیان کرد: متفکران فضای فکری را مواظبت نمایند. نباید انتظار داشته باشند در فضای پیچیده انحرافات فکری هنرمند بار سنگین تفکری را نیز بر دوش بکشد.

وی متذکر شد: خداوند راهپیمایی اربعین را به مثابه گلستان در دامن آتش قرار داده است. در منطقه ای پر از آشوب و آتش که هر روز شاهد فجایع انسانی هستیم خداوند در این منطقه حرکتی با عالی ترین رفتارهای انسانی و محبت قرار داده است و چه بسا در آینده شاهد حضور و پیوستن گروه گروه افراد از جوامع مختلف به جمع شیعیان باشیم و این خیل راهپیمایان که امروز بر اساس حس خود وارد این صحنه شده اند در آینده ای نزدیک نیاز به بعد تفکری در خصوص تبیین این حرکت دارند.

قدیریان با اشاره به اینکه اربعین نعمتی بزرگ و از آیات الهی است که نباید به راحتی از کنار آن بگذریم خاطر نشان کرد: مسلما این آیه غایت روشنی دارد و مسیر بشریت را به سمت حرکت در جهت خواست الهی که بسیار بیشتر از عبادات فردی ارزش دارد سوق می دهد.

مسئول دفتر مطالعات کاربردی هنر مرکز هنرهای تجسمی ادامه داد: نسبت خودمان را با این آیه مشخص کنیم تا بیشترین و بهترین نقش را داشته باشیم و فرصت گرانبهایی را در بحث انقلاب اسلامی در ایران از دست دادیم را مجدد در حادثه اربعین تکرار نکنیم.
هنرمند ایرانی افزود: من از نقاشان انقلاب هستم و همچنان به توفیق خدا در این مسیر گام بر می دارم. هر واقعه فضای خودش را دارد و خوشحالم که این جمع برپا شده و کسانی هستند که فضای فکری برای هنرمند ایجاد می کنند.

خالق سلسله آثار نقاشی آسمان حسین(ع) بیان کرد: به جای اینکه مدام نگران هنر و هنرمند باشیم فضای عقلی و فکری به هنرمند بدهیم.

وی یادآور شد: مطمئنم چیزی که در اربعین تجلی می کند و در دل و ذهن افراد است، همان جمله حضرت زینب (س) است که فرمودند: جز زیبایی ندیدم.

عبدالحمید قدیریان در پایان گفت: ما مکلف به معرفت به نور اهلبیت(ع) هستیم و الان صحنه برای ما درست شده است و امام خمینی ما را دعوت به حضور هجومی می کرد و رهبر معظم انقلاب فرمودند: اسراییل ۲۵ سال دیگر نابود خواهد شد و همه و ما هنرمندان خصوصاً باید در راستای تحقق این امر تلاش کنیم.

نمره ای داده نشده.

   پیام های بازدیدکنندگان

در حال حاضر پیامی وجود ندارد.

required

required (not published)

optional